2018-2019 Bahar Dönemi Vize Sınavı Hakkında Duyuru

Değerli Öğrencimiz,

TÜRTEP 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Bahar Dönemi ara sınavları 24 Nisan – 30 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıtlı olduğunuz derslerin ara sınavları, belirlenen tarihler arasında olmak kaydıyla belirli bir program çerçevesinde yapılacaktır. Buna göre kayıtlı olduğunuz her bir dersin ara sınavı için zaman aralığı sınırlaması (1 gün) mevcuttur. Örneğin, kayıtlı olduğunuz derslerden birisinin (hazırlanacak programa göre birden fazla da olabilir) ara sınav tarihi 26 Nisan 2019 olarak belirlenmişse; söz konusu dersin ara sınavına yalnızca 26 Nisan 2019 tarihinde 09:00 ile 23:55 saatleri arasında girilebilecektir. Söz konusu dersin (ya da derslerin) ara sınavına belirlenen tarih ve saatler arasında olmak şartıyla istediğiniz bir zaman diliminde girebilirsiniz. Her bir ders için belirlenen zaman aralıkları dışında sınavlara girmek mümkün olmayacaktır.

Tüm öğrencilerimizin, kayıtlı oldukları dersler için belirlenecek sınav programına uygun olarak sınava girmeleri gerekmektedir.

Ara sınavlarda yaşanması muhtemel sorunların önlenmesi veya olası sorunlara kısa sürede çözüm üretilebilmesi için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi önemle hatırlatırız;

• Sistemde kayıtlı cep telefonunuzun ve e-posta adresinizin güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Bilgileri güncel olmayan öğrencilerimizin öncelikle sisteme girerek ilgili bilgileri güncellemeleri gerekmektedir.

• Sınavlardan önce tarayıcınızın ayarlarınızı sıfırlayınız, herhangi bir araç çubuğu (toolbar) veya eklenti yüklü ise kaldırınız veya devre dışı bırakınız ve tarayıcınızın açılır pencere engelleyicisini kapatınız.

• Sınavlar esnasında kablosuz (wireless) yerine kablolu ile internet bağlantısı yapmanız önerilir.

• Sınavlarda sorun yaşamanız durumunda görevli personelin, probleminize çözüm bulabilmesi için de belirli bir süreye ihtiyaç olacağını göz önünde bulundurarak sınavınızı süre bitiminin sonlarına bırakmamanızı öneririz.

• Sınavlarda sorun yaşamanız durumunda sınav tekrar talebinde bulunarak görevli personelin durumunuzu inceleyerek onay vermesini bekleyiniz.

• Sınavlarda yaşayacağınız sorunlara müdahale edilmesi amacıyla teknik destek ekibimiz 23:55’e kadar telefon aracılığıyla destek verecektir.Teknik destekle iletişim kurmak için kullanacağınız telefon numarası sınav günü size kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.

TÜRTEP BAŞKANLIĞI