Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın İzmir Ziyaretleri

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 9-10 Mart 2016 tarihinde İzmir’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında ilk olarak İzmir Emniyet Müdürü Sayın Celal Uzunkaya’yı makamında ziyaret ederek, Ahmet Yesevi Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Ziyaret sonunda Prof. Dr. Musa Yıldız, İzmir Emniyet Müdürü Sayın Celal Uzunkaya’ya Başkanlık Yayınlarından Divan-ı Hikmet takdim etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, İzmir Emniyet Müdürü Sayın Celal Uzunkaya ile birlikte İzmir Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız,  İzmir Valisi Mustafa Toprak’a Ahmet Yesevi Üniversitesi ve UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı çerçevesinde yapılacak etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi. Vali Mustafa Toprak tarafından Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a ebru çalışması bir tablo hediye edilirken, Prof. Dr. Musa Yıldız da Vali Mustafa Toprak’a Başkanlık Yayınlarından Divan-ı Hikmet takdim etti

İzmir Valisi Mustafa Toprak ziyaretinden sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün’ü ziyaret eden Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ile Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi ile yapılan protokol sonucu İzmir’de açılacak sınav merkezi hakkında görüşmeler yaptı. Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP (Türkiye Türkçesi ile Uzaktan Eğitim Merkezi) tarafından yürütülen Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans programlarının final ve bütünleme sınavları bugüne kadar Ankara’da Gazi Üniversitesi, İstanbul’da ise Yıldız Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilmekteydi.  2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi itibarı ile sınav merkezleri arasına Dokuz Eylül Üniversitesi ile yapılan protokol sonucu İzmir ili de eklendi ve İzmir’deki sınavların Dokuz Eylül Üniversitesi, merkez kampüs binalarında yapılacağı belirlendi. Prof. Dr. Musa Yıldız, ziyaret sonunda Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün’e bir plaket takdim etti.


Haber Resimleri