AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK FAKÜLTESİNDE NEVRUZ ŞENLİĞİ

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kentav Enstütüsü Hazırlık Fakültesinde Nevruz Bayramı şenliği kutlandı. Kentav Enstitüsü ve Hazırlık Fakültesi işbirliğiyle organize edilen bayram şenliğine Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Nursoy ve Prof. Dr. Nurlan Batırbayev, Kentav Şehri Vali Yardımcısı Nurjan Taşimov, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Kemalbek Berkimbayev ve Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Mustafa Canbaz katıldı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış yapmış olduğu açılış konuşmasında “farklı milletleri, dostluğu, kardeşliği ve sevgiyi içinde barındıran üniversitemizdeki bu bayram coşkusunun bütün dünya tarafından görülmesini isterdim” diyerek başta Türk dünyası olmak üzere bütün dünyanın ve öğrencilerimizin Nevruz bayramını kutladı ve organizasyonu gerçekleştiren Kentav Ensitüsü ve Hazırlık Fakültesi Dekanlığına teşekkür etti.

İdari ve akademik personelin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı programda diğer hocalar da ortak paydada sevgi, mutluluk, barış ve kardeşlik mesajlarını vererek herkesin nevruz bayramını kutladılar.

Programda Nevruz Şenliğine katılan bütün hocalara ve öğrencilere Hazırlık Fakültesi bahçesinde kurulan nevruz çadırında hazırlanan masalarda nevruz köje, bavırsak ve  Özbek pilavı başta olmak üzere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Programı izleyenler, farklı milletlerden gelen öğrencilerin hazırlayıp sergilediği etkileyici kültürel dans gösterilerini beğeniyle seyrederken dinlemiş oldukları farklı müziklerle ve çeşitli skeçlerle de keyifli anlar yaşadılar.


Haber Resimleri