HAZIRLIK FAKÜLTESİNDE AHMET YESEVİ KONULU KONFERANS VERİLDİ

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kentav yerleşkesi Hazırlık Fakültesinde Araştırmacı yazar Mustafa Akgün tarafından “Ahmet Yesevi Hazretlerinin Anadolu’da İzleri” adlı bir konferans düzenlendi. Hazırlık Fakültesi tarafından organize edilen konferansa öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Mustafa Akgün, konferansına bu toprakların bizim ata topraklarımız olduğunu ve hiçbir zaman gurbet olarak görülmemesi gerektiğini belirterek sözlerine başladı. Akgün, Ahmet Yesevi Hazretlerinin halktan bir kişi olduğunu, zahiri ve batıni ilimleri çok iyi bildiğini, şiirlerinde aşk ve sevgi konularını işlediğini ve Anadolu topraklarının da onun mayasıyla yoğrulduğunu ifade etti. Yunus Emre’den Mevlana’ya Fuzuli’den Hacı Bektaş-ı Veliye kadar daha pek çok isimde Ahmet Yesevi’nin izlerinin görüldüğünü söyleyen Mustafa Akgün, konferansını soru ve cevaplarla tamamladı.

Araştırmacı yazar Mustafa Akgün konferansın sonunda yazmış olduğu kitaplarından bazılarını konferansa katılan akademisyen ve öğrencilere imzalayarak hediye etti.


Haber Resimleri