Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesinde Halk Günü Hizmeti

Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan yerleşkesinde bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesinde belirli aralıklarla gerçekleştirilen ''Halk Günü'' organizasyonuyla Türkistan ve çevresindeki yerleşim birimlerinden gelen herkese muayene, tetkik ve çeşitli analizler gibi sağlık hizmetleri ücretsiz olarak sunuluyor. Bunun yanı sıra hastalar, ihtiyaç duydukları ilaç ve tedavi araçlarına da herhangi bir bedel ödemeden erişebiliyor.

Kazakistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından bölge hastanesi statüsü verilen Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi, tüm Güney Kazakistan bölgesine ücretsiz ''Halk Günü'' hizmeti vermeye devam ediyor. Hasta ve hasta yakınlarının oldukça memnun kaldığı bu hizmet için Türkistan halkı tarafından, başta Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı olmak üzere, Üniversite Rektörlüğü ve Hastane Yönetimine de teşekkürlerini belirtiyor.

Son ''Halk Günü'' organizasyonuna Kazakistan ulusal basını da ilgi gösterdi. Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Mehmet Bekdur ile konuyla ilgili bir de röportaj gerçekleştirildi.


Haber Resimleri