Prof. Dr. Enver Aydoğan ile Prof. Dr. Muharrem Tuna Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığının hazırlamış olduğu program çerçevesinde iki haftalık süreyle ders, seminer, panel ve konferans vermek için Türkistan'da bulunan Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Enver Aydoğan ile yine Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna Ahmet Yesevi Üniversitesindeki girmiş olduğu dersler ve yapmış oldukları çalışmaların yanı sıra bir de ortaklaşa "Kariyer Yönetimi" adlı bir konferans verdi.

Sosyal Bilimler Fakültesinin organize ettiği, hocaların ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans, yaklaşık iki saat sürdü. 8 Nisan Cuma saat 11.30'da Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde yeni kütüphanenin ikinci katındaki toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirilen konferansta; kişisel profilin hazırlanması, uzun vadeli kişisel ve mesleki hedeflerin geliştirilmesi, çevre analizi, stratejik kariyer alternatiflerinin geliştirilmesi, kısa vadeli kariyer hedefleri ve eylem planları, kariyer planının uygulanması ve sonuçların gözlemlenmesi gibi konular ele alındı.

Konferans, dinleyiciler tarafından sorulan sorulara Prof. Dr. Enver Aydoğan ve Prof. Dr. Muharrem Tuna'nın verdiği cevaplarla sona erdi. Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde gerçekleştirdikleri çalışmalar adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Nursoy tarafından, Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Enver Aydoğan, Prof. Dr. Muharrem Tuna ve Prof. Dr. Mehmet Zeki İbrahimgil'e birer teşekkür belgesi de takdim edildi.


Haber Resimleri