Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesinde 6 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi İle 40 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Nursoy 15 Nisan 2016 Cuma günü Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesinde Başhekim Rüstemova Sandugaş Abdullayevna ve Müdür Mehmet Bekdur tarafından karşılandı.

Heyet tarafından Hastanenin 6 yataklı Yoğun Bakım Ünitesinin ve 40 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Hastanenin çağın gerekliliklerine uygun, son teknoloji ürünlerle dizayn edilmesi ve Güney Kazakistan bölge hastanesi olması noktasında vermiş oldukları desteklerden ötürü Türkiye ve Kazakistan Cumhurbaşkanları Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Nursultan Abişulı Nazarbayev'e teşekkürlerini arz etti. Açılışın ardından Yoğun Bakım Ünitesi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulunan ve Hastane Başhekimi Rüstemova Sandugaş Abdullayevna ile Müdürü Mehmet Bekdur'dan bilgiler alan Heyete, Hastane çalışanları tarafından ikramda bulunulup, hediyeler takdim edildi.


Haber Resimleri