Ahmet Yesevi Üniversitesinde Görev Değişimi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serikbay İdiris'in yaş haddinden emekliliği üzerine Doç. Dr. Mehmet Toplu Beşeri Bilimler Fakültesi'nin yeni dekanlık görevini devraldı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Nursoy ve Prof. Dr. Taljan Perdeşulı Raimberdiyev'in katıldığı devir teslim töreni Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanlık makamında gerçekleştirildi.

Devir teslim töreninde konuşan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, makamların gelip geçici olduğunu, kalıcı olanın ise gerçekleştirilen hizmetler olduğunu dile getirdi. Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ise yaptığı konuşmada, bunun bir bayrak yarışı olduğunu, bayrağı Prof. Dr. Serikbay İdiris Bey'in bu noktaya kadar layıkıyla taşıdığını ve devrettiğini, bundan sonra da Doç. Dr. Mehmet Toplu Bey'in aynı azmi ve gayreti göstereceğinden hiç şüphesi olmadığını belirtti. Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ise, iki kıymetli hocamızın Ahmet Yesevi Üniversitesi'ne kattığı değerden bahsederek, Serikbay Hocamızın bayrağı devretmesinin aslında bir son olmadığını, Bilgi, beceri ve tecrübelerinin paylaşımı noktasında Beşeri Bilimler Fakültesi'ne katkılarının devam edeceğini dile getirdi. Konuşmaların ardından devir teslim töreni gerçekleştirildi.


Haber Resimleri