Mütevelli Heyet Başkanı IV. Türk Dünyası Öğrenci Bilim ve Kültür Şölenine katıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü tarafından 21-22 Nisan 2016 tarihleri arasında “IV. Türk Dünyası Öğrenci Bilim ve Kültür Şöleni” gerçekleştirildi. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın davetlisi olarak katıldığı IV. Türk Dünyası Öğrenci Bilim ve Kültür Şöleninin açılışında bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Musa Yıldız, Asya'dan Avrupa'ya geniş bir coğrafyaya yayılan Türk dünyasının daha çok "kültür dünyasının adı" olduğunu söyledi. Kültür dünyasının birlikteliğinin insanlığa barış ve huzur getireceğini dile getiren Prof. Dr. Musa Yıldız, şölenin açılış programına katılan Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahattin Çevikbaş’a Başkanlık Yayınlarından ‘Divan-ı Hikmet’  kitabını hediye etti.

Prof. Dr. Musa Yıldız , “IV. Türk Dünyası Öğrenci Bilim ve Kültür Şöleni”  kapsamında düzenlenen Ahmed Yesevi panelinde Hoca Ahmed Yesevi’nin hayatı ve Ahmet Yesevi üniversitesinin UNSECO 2016 Ahmed Yesevi Yılı etkinlikleri hakkında bilgi verdi. 2 gün süren panelin kapanış oturumunun değerlendirmesini de Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız VE Prof. Dr. Sebahattin Çevikbaş yaptı.

Panel sonrasında Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı makamında ziyaret etti ve teşekkür için Çapan giydirdi. Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar da Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a bir plaket hediye etti.


Haber Resimleri