Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi'nden Öğrencilere Ücretsiz Çekap Hizmeti

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Mehmet Bekdur ile Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin Kentav Enstitüsü'nde bulunan Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Mustafa Canbaz'ın birlikte organize ettiği program çerçevesinde bin civarındaki Hazırlık Fakültesi öğrencisi Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi'nde çeşitli sağlık muayenesi, kontrolü, tetkiki, teşhisi ve tedavilerinden geçirildi.

25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında Türk Dünyasının dört bir tarafından eğitim için Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde bulunan bine yakın öğrenci, Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi'nde geniş çaplı bir çekaptan geçmek için Türkistan'daydı.

Kan ve idrar tahlilleri başta olmak üzere, akciğer röntgeni, göz, kulak-burun-boğaz, nöroloji, cerrahi ve EKG gibi kontrollerle öğrencilerin sağlık durumları tepeden tırnağa gözden geçirilerek kayıt altına alındı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Mehmet Bekdur; Türk Dünyasının çeşitli coğrafyalarından eğitim almak için Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde bulunan öğrenciler için sunulan bu çekap hizmetinin tamamen ücretsiz olduğunu belirtti. Çekap testinin önemine de vurgu yapan Müdür Mehmet Bekdur, bu testler sayesinde pek çok tedavisi olmayan hastalığın ilerlemeden durdurulduğunu söyledi. Bekdur, yine günümüzde sık görülen hastalıkların da çekap vesilesiyle tespit, teşhis ve tedavi edildiğini dile getirdi.Her bir öğrenci için ayrı ayrı sağlık dosyalarının açıldığı kontrollerde öğrencilerin oldukça memnun kaldığı da gözlendi.


Haber Resimleri