Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin birtakım temaslarda bulunmak ve Güney Kazakistan'da gerçekleştirilen Yatırım Fuarına katılmak üzere geldiği Kazakistan'da Ahmet Yesevi Üniversitesini de ziyaret etti.

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile Almatı Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz ve beraberindeki heyete Türkistan'da, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Nursoy, Prof. Dr. Taljan Perdeşulı Raimberdiyev, Yrd. Doç. Dr. Berik Ahmetov ve İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İdris Şengül eşlik etti.

Türkistan'da Hoca Ahmed Yesevi'nin Türbesi ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Hoca Ahmed Yesevi Camii'ni de ziyaret eden Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile Başkonsolos Rıza Kağan Yılmaz daha sonra Ahmet Yesevi Üniversitesine geçti. Burada Kültür Merkezi bünyesinde yer alan Türk Tarih Müzesini gezen Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan yerleşkesini gösteren proje maketi başında yetkililerden detaylı bilgi aldı. Daha sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi Hatıra Defterini de imzalayan Bakan Yardımcısı Fatih Metin'e, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış tarafından hediye takdimi yapıldı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Ahmet Yesevi Üniversitesindeki ziyaret programının ardından Türkistan'dan ayrıldı.


Haber Resimleri