İlahiyat Fakültesi Öğrencilerinden Mesleki Uygulama Programı

Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İdris Şengül'ün hazırlayıp organize ettiği programla İlahiyat Fakültesi'nin 1. ve 2. sınıf öğrencileri mesleki uygulama kapsamında Türkistan ve çevresinde bir dizi farkındalık ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından da desteklenen mesleki uygulama çerçevesinde öğrenciler, Prof. Dr. İdris Şengül'ün rehberliğinde Hoca Ahmed Yesevi Türbesi başta olmak üzere, Hoca Ahmed Yesevi'nin kızı Gevher Ana Türbesi, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Hoca Ahmed Yesevi Camii ve tarihi Karnak Medresesi'ne farkındalık maksatlı oldukça faydalı geçen inceleme ziyaretlerinde bulundular.

Ziyaretler sırasında Prof. Dr. İdris Şengül tarafından pek çok tarihi ve dini konuda alanlarıyla ilgili bilgilendirilen öğrencilerde, ziyaret edilen dini ve tarihi mekânlarla alakalı bir farkındalık da oluşturulmuş oldu.

 Program, Türkistan'da bulunan Bereket Restoran'da, Prof. Dr. İdris Şengül tarafından öğrencilere ikram edilen yemekle sona erdi.


Haber Resimleri