Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistanlı öğrencileri evlerinde ziyaret ediyor

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden burslu öğrencilerimizin evine konuk oldu.

Mütevelli Heyet Başkanı, öğrenci evleri ziyareti kapsamında Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Doktora Öğrencisi Mirzahan Baibolov’un evinde öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe Yerlan Alaşbayev, Sayan Şilmanbetov, Kazhymukan Kelesbayev ve Aizada Kenzhebayeva da eşlik ettiler.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, göreve geldiklerinde öğrencilerle daha yakından ilgilenecekleri sözünü hatırlatarak, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu, her zaman için öğrencilerin yanında olacaklarını, öğrencilerin kendilerine Yesevi Hazretlerinin emanetleri olduğunu söyledi. Sıcak bir karşılamanın ardından, Kazak öğrenciler Kazakistan milli yemekleri ikram ettiler.

 Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, eğitimlerini kısa sürede tamamlamalarını ve ülkelerine bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, iyi bir eğitim aldıkları için ülkelerinde daha iyi başarılara imza atacaklarını, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Burslu öğrenciler de Mütevelli Heyet Başkanına kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, evlerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve Başkanlığın desteklerinden dolayı kendilerini gurbette hissetmediklerini ifade ettiler.

Mütevelli Heyet Başkanına bu ziyaretinde Mütevelli Heyet çalışanlarından Halil Ulusoy ve Hakan Kocatepe eşlik ettiler.


Haber Resimleri