Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesinde Ahmet Yesevi konferansı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesindeki Kelimelerin Dili isimli aylık programının bu ayki konuşmacısı Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız oldu.

Program Prof. Dr. Musa Yıldız'ın katılımcıları selamlaması ve dernek yönetimine teşekkürüyle başladı.  Konuşmasının ilk kısmında Hoca Ahmet Yesevi'nin hayatına, başından geçen olaylara ve Hz. Muhammed (s.a.v.) ile benzerliklerine yer veren Prof. Dr. Musa Yıldız, konuşmasının ikinci kısmında ise Ahmet Yesevi'nin eserlerini anlattı. Divan-ı Hikmet adlı eseri herkesin Ahmet Yesevi Üniversitesi web sitesi üzerinden indirilebileceğini belirtti. Konuşmasının son kısmında Ahmet Yesevi Üniversitesi ve üniversitenin uzaktan eğitim programları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi belgeseli hazırladıklarını belirtti.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'ın konuşmasının ardından Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesi Başkanı, Kütahya Eski Milletvekili ve Maliye Eski Bakan Yardımcısı  Abdullah Erdem Cantimur, Prof. Dr. Musa Yıldız'a katılımı için teşekkür etti ve hediye takdim etti.


Haber Resimleri