Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ‘’Ahmet Yesevi’yi günümüze taşımak ’’ konferansı verdi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Samsun Platformu tarafından Gazi Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen programda ‘’Ahmet Yesevi’yi günümüze taşımak ’’ isimli bir konferans verdi.

Samsun Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Arslan’ın açılış konuşması ile başlayan ‘’Ahmet Yesevi’yi günümüze taşımak ’’ konferansında Prof. Dr. Musa Yıldız, üniversitenin adını aldığı Hoca Ahmed Yesevi’nin hayatı, Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türk Dünyasındaki önemi ve UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevi Yılı etkinliklerine ilişkin genel bilgi paylaşımında bulundu.

 Konuşmasının ilk kısmında Hoca Ahmet Yesevi'nin hayatına, başından geçen olaylara ve Hz. Muhammed (s.a.v.) ile benzerliklerine yer veren Prof. Dr. Musa Yıldız, konuşmasının ikinci kısmında ise Ahmet Yesevi'nin eserlerini anlattı. Prof. Dr. Musa Yıldız konuşmasının son kısmında ise Ahmet Yesevi Üniversitesi ve üniversitenin uzaktan eğitim programları hakkında bilgi verdi.

Platform başkanı Prof. Dr. Orhan Arslan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'ın konferansı Samsun Platformu üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Haber Resimleri