Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından Kocaeli Çayırova’da "Hoca Ahmet Yesevi" Konferansı Yapıldı

Türkiye'de 75 okulda gerçekleştirilen "Hoca Ahmed Yesevi" konferansları bu hafta Kocaeli Çayırova’da  Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulunda yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münevver Tekcan tarafından verilen "Hoca Ahmet Yesevi" konulu konferansa, Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu Okul Müdürü İbrahim Yıldız ile diğer yöneticiler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Prof. Dr. Münevver Tekcan, Ahmed Yesevi'nin hikmetlerinden örnekler vererek, öğrencilerin hayatını şekillendirmelerinde bu büyük Velî'yi örnek almalarını tavsiye etti. Öğrencilere Hoca Ahmed Yesevi'nin öğrencilerine nasıl bir eğitim verdiğini anlatan Prof. Dr. Münevver Tekcan, eğitimin hayat boyu sürmesi için okumanın ve araştırmanın önemine değindi.

Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu Okul Müdürü İbrahim Yıldız, başta Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız olmak üzere, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münevver Tekcan'a ve konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinlikte ayrıca Ahmet Yesevi Üniversitesi ve TİKA işbirliği ile Ahmed Yesevi'nin adını taşıyan ilk ve orta dereceli okullara, içinde Ahmed Yesevi ile ilgili bugüne kadar yayımlanan kitapların yer aldığı "Ahmed Yesevi Kitaplığı" da hediye edildi.


Haber Resimleri