TRT Kent Radyo Sunucusu ve Diksiyon Eğitmeni Özgür Yılmaz Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı'nın hazırlamış olduğu program çerçevesinde 16-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin Türkistan'daki merkez yerleşkesinde bulunan; sunucu, muhabir, diksiyon eğitmeni, milletvekili basın danışmanı ve Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcısı Özgür Yılmaz, çalışmalarının ardından Türkiye'ye dönüş hazırlıklarına başladı.

Ahmet Yesevi Üniversitesinde bulunduğu zaman zarfı içerisinde pek çok organizasyona imza atan Diksiyon Eğitmeni Özgür Yılmaz; sağlıklı nefes-doğru ses, doğru bilinen yanlışlar-yanlış bilinen doğrular, etkili konuşma, sağlıklı bir iletişim için doğru anlama ve anlamlandırma teknikleri, düzgün nefes-etkili ses, yanlış kullanılan sözcükler, uygulamalı ses çalışması, soluk-ses uyumu, konuşma kuralları, şiir ve teatral metin okuma ile uygulamalı hitabet çalışması gibi konuları içeren 30 saatlik bir de "Diksiyon Eğitimi" semineri gerçekleştirdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi idari ve akademik personelinin almış olduğu "Diksiyon Eğitimi" semineri, 27 Mayıs 2016 Cuma günü saat 18.00'da Yeni Kütüphane'nin toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika töreniyle sona erdi. Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın da katılım gösterdiği sertifika töreninde Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış tarafından Diksiyon Eğitmeni Özgür Yılmaz'a bir de teşekkür belgesi takdim edildi. Takdim konuşmasında Rektör Vekili Kutalmış; düzgün, etkili, doğru, yapıcı ve sağlıklı bir ses tonuyla konuşmanın eğitim ve öğretim hayatındaki önemine vurgu yaptı. Törende söz alan Diksiyon Eğitmeni Özgür Yılmaz, Türkistan'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, gerçekleştirilen bu "Diksiyon Eğitimi" seminerinin fikir sahibi Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'a da teşekkürlerini sundu.


Haber Resimleri