Ahmet Yesevi Üniversitesi Mezunları 20. Yılını kutladı

Ahmet Yesevi Üniversitesi ilk mezunlarını vereli 20 yıl oldu. Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezinde ilk mezun olanların 20. yılı münasebetiyle 1996 yılında Üniversitemizin ilk mezunlarından 100 kadar öğrenci bir programla buluştu. Kazakistan Cumhuriyeti'nin ve Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin 25. yıllarının da kutlandığı program oldukça renkli görüntülere sahne oldu.  

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın da katıldığı program yaklaşık 2 saat sürdü. Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın açılış, tebrik ve teşekkür konuşmalarıyla başlayan programda Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin kuruluşundan bu yana görev yapmış öğretim üyeleri de unutulmadı. Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin bazı eski hocaları ile ilk mezunları şeref madalyası ile onurlandırıldılar. Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin merhum ve merhume hocaları ile öğrencileri için de 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin 1996 yılı ilk mezunlarından olan ve bugün Kazakistan Cumhuriyeti'nde önemli görev ve mesleklerde bulunan isimler de duygu ve düşüncelerini ifade eden kısa birer konuşma yaptılar. Daha sonra şarkıların söylendiği, şiirlerin okunduğu, fıkralar ile enteresan anekdotların anlatıldığı ve dombıranın çalındığı oldukça güzel bir program gerçekleştirildi.


Haber Resimleri