Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesinden "Hemşireler Yarışıyor" programı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi tarafından Kültür Merkezi sinema ve tiyatro salonunda "Hemşireler Yarışıyor" adlı bir eğlence programı düzenlendi.

Üniversite Hastanesi yönetimi tarafından hasta, hasta yakını ve Hastane personeline rehabilitasyon maksatlı tertiplenen eğlence programına ilgi oldukça yoğundu. Toplam 7 servisten 7 hemşirenin katıldığı yarışma programı 5 farklı aşamadan oluştu. Jüriliğini Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Nursoy, Üniversite Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Laura Kenjetayeva, Hastane Müdürü Mehmet Bekdur ile Operatör Doktor Leshan Şaymerdenov'un yaptığı yarışma programı renkli görüntülere de sahne oldu.

Yarışmacıların kendini ve iş alanını anlatma, oyunculuk, mesleki sorulara cevap verme, el becerileri ve sanatları gibi aşamalarda bilgi ve yeteneklerini sergilediler. Poliklinik, Acil Servis, Cerrahi, Nöroloji, Yoğun Bakım, Beyin Cerrahisi ve Dahiliye hemşirelerinin katıldığı "Hemşireler Yarışıyor" adlı programda birincisi Poliklinik Servisinin hemşiresi Ulcalgas Takeyeva ile ikincisi Yoğun Bakım Servisinin hemşiresi Rayhan Spandiyarova olurken üçüncülüğü de Acil Servis hemşiresi Janar Narımbetova elde etti. İlk üçe girenlere hediyeler verilmesiyle program sona erdi.


Haber Resimleri