Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'dan Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığına Anlamlı Ziyaret

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, çeşitli temaslarda bulunmak ve Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunlar iftar buluşmaşı için geldiği Astana'da, Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı olarak görevlendirilen Mütevelli Heyet Üyesi Bibigul Asılova'yı makamında ziyaret etti. Başkan Yıldız'a ziyaretinde Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek de eşlik etti. Ziyaret çerçevesinde Bakan Yardımcısı Bibigul Asılova'nın yeni görevi münasebetiyle mutluluklarını dile getiren Başkan Yıldız, bu yeni görevin Üniversitemiz açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Bibigul Asılova'nın Kazakistan Bilim ve Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atanması münasebetiyle gerçekleştirilen ziyaret sırasında söz alan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Türkiye ve Kazakistan'ın nezdinde tüm Türk Dünyası için çok önemli bir yere sahip olan Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin her alanda yükseltilmesi adına her iki ülkede de önemli makamlarda bulunan bizlere çok büyük vazifeler düştüğünü belirtti. Öncelikle Kazakistan Bilim ve Eğitim Bakan Yardımcısı olarak Bibigul Asılova'ya kendi görevinde başarılar dileyen Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, bulunduğu makamın bilgi ve tecrübelerini aktarmak suretiyle de Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin her anlamda ivme kazanması için elinizden gelen katkıyı sunacağınızdan şüphesinin olmadığını söyledi.

Başkan Yıldız ve Heyet Üyesi Şimşek'e ziyaretleri münasebetleriyle çok müteşekkir olduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Bibigul Asılova sözlerini Türkiye'de yaşanan elim saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirerek sürdürdü. Taziye ve geçmiş olsun dileklerini de ileten Asılova, yeni görevi vesilesi ile Üniversitemizin daha ileriye taşınmasında elinden gelen tüm desteği sağlayacağının sözünü verdi.

Ziyaret, Başkan Yıldız'ın Bakan Yardımcısı Asılova'ya günün anısına bir ebru çalışması hediye etmesiyle son buldu.


Haber Resimleri