Ahmet Yesevi Üniversitesi Mezunları Türkistan İftar Programında Buluştu

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Batırbayev, Michigan Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Timur Kocaoğlu, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, Doğu Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Vugar Sultanzade ve Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunlarının yanı sıra "Üniversiteli Gençler Yaz Okulu" için Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde bulunan genç eğitimcilerle beraber yaklaşık bin kişiyle gerçekleştirilen iftar programı, Ahmet Yesevi Üniversitesi Yemekhanesi'nde yapıldı.Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Genel Sekreteri Kazım Şenses'in cenaze törenine katılmak için Türkiye'ye dönen Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış aracılığıyla tüm mezunlara selam ve muhabbetlerini iletti.

İftar yemeğinin ardından söz alan Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Türk Dünyasının geleceği olan gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak her zaman ve her koşulda genç eğitimcilerin yanlarında olduklarını da belirten Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, görevlerinin; geleceğin Türk Dünyası kültür ve medeniyetini inşaa edecek olan gençleri için bütün imkanları seferber etmek olduğunu ve tüm çalışma mesailerini de buna göre şekillendirdiklerini söyledi.

Daha sonra söz alan Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Batırbayev, bu güzel organizasyona Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak ev sahipliği yapmanın kıvancı, gururu ve mutluluğu içinde olduklarını belirtti. Tüm eğitimci misafir gençlere hitap eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Batırbayev, her konuda kapısının açık olduğunu ve ellerinden ne geliyorsa siz gençlerin hizmetine sunacağını söyledi ve programa katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Ardından söz alan Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, "Üniversiteli Gençler Yaz Okulu" programında bir dizi konferans ve seminerler vermek için Türkistan'da olduklarını, bu güzel organizasyonlar ve siz kıymetli gençler sayesinde de burda olmaktan oldukça memnun kaldığını söyledi. Mübârek Ramazan günü, Cuma günü, Kadir Gecesi gibi üç büyük güzelliğin tekabül ettiği ve oldukça geniş katılımlı gerçekleştirilen bu organizasyon için başta Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış olmak üzere tüm Yesevi ailesine teşekkür eden Dekan Prof. Dr. Zakir Avşar, artık kendisinin de Yesevi ailesinin bir mensubu sayılması gerektiğini ve bu vesileyle şahsına bir görev düşerse bu görevi yerine getirmek için her zaman hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından edilen duâlarla program sona erdi.


Haber Resimleri