Ahmet Yesevi Üniversitesi "Üniversiteli Gençler Yaz Okulu" Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ile Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2016 yaz dönemi için organize edilen "Üniversiteli Gençler Yaz Okulu" programı, alanında yetkin dünyaca tanınmış olan ilim adamlarının verdiği ders, konferans, panel, seminer ve sohbetlerle hız kesmeden devam ediyor.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın da katılımlarıyla Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezi toplantı ve konferans salonunda bir araya gelen Türk Dünyası'nın genç eğitimcilerine; Michigan Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Timur Kocaoğlu tarafından "Türk Dünyası Edebiyat ve Sanatı, Şair ve Yazarları" adlı bir konferans verilirken, Doğu Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Vugar Sultanzade tarafından da "Türk Dili Gramerinde Doğru Bilinen Yanlışlar" adlı bir konferans verildi. Konferanslar öğrenciler tarafından sorulan sorulara hocalarımız tarafından verilen cevaplarla tamamlandı.

Türkoloji sahasında pek çok konuya değinilen ve bazı muğlak durumlara da açıklamalar getirilmeye çalışılan konferansların ardından kürsüye Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar geçti. "Geleneksel ve Dijital Medyada Etik" adlı konferansıyla medyanın algı yönetimi, subliminal mesajlar, manipülasyon, özgür basın ve medya okuması vb. gibi daha pek çok konuya ışık tutmaya çalışan Prof. Dr. Zakir Avşar, öğrencilerden gelen soruları da cevaplandırarak konuşmasını tamamladı.

Programın bitiminde Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın konferans veren hocalara teşekkürlerini iletmesinin akabinde hep birlikte bir fotoğraf çektirildi. 


Haber Resimleri