Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanına Singapur’da ‘’Eğitimde Liderlik’’ ödülü verildi

Bu yıl, 13- 15 Nisan 2016 tarihlerinde yapılan 5. Uluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresinde Bilim Kültür ve Spora hizmet ödülü, Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde 20. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülü ve Akdeniz Üniversitesi tarafından “Vuslatının 850.Yılında Hoca Ahmet Yesevi” konulu I. Uluslararası Akdeniz Sanat Sempozyumunda Türk Kültür ve Sanatına katkılarından dolayı ödül alan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hindistan’da faaliyet gösteren CMO ASİA Kurumu tarafından Asya bölgesi eğitiminde liderlik ödülüne layık görüldü. Böylece bu yıl 4. Kez ödül alan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, ülkemizdeki son gelişmelerden dolayı ödül törenine katılamadı. Ödülü, Singapur Büyükelçiliği Müsteşarı M.Mert Tokman tarafından alındı. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, bu ödülü Türkiye’den alan ikinci kişi oldu. Ülkemizden ilk ödül alan kişi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Semra Ülkü’dür.

CMO ASİA Kurumu, belirlenen bir iş alanında lider konumda olan kişilerle, kendi uzmanları aracılığıyla iletişim kurarak o iş alanında çalışan markaların karar vericilerine üst düzey bilgi sağlamak amacında olan bir kuruluştur. Bu organizasyona Dünya HRD Kongresi, Dünya Marka Kongresi, CMO ASİA, Dünya CSR Günü ve Dünya Eğitim Kongresi gibi bazı önemli etkinlikler ev sahipliği yapmaktadır. 2016 yılında 7. si düzenlenen ödül töreninde İngiltere, Singapur, Malezya, Hindistan, Pakistan, Filipinler, Kore, Japonya, Çin, Bahreyn, Kuveyt, Suudi Arabistan, Hong Kong, Srilanka, Nepal gibi ülkelerdeki eğitim kurumları dünyanın farklı ülkelerinden 48 akademisyen Singapur’da 5 Ağustos 2016 tarihinde düzenlenen törende ödül aldı.

 CMO ASİA Kurumu Ödülü alanları seçmek üzere uluslararası araştırma grupları oluşturuyor. Bu gruplarda dünyanın farklı bölgelerinden uzmanlar yer alıyor. Bu uzmanlar kendi tavsiyelerini ibraz ediyorlar. Grup başkanı olarak yetkilendirilen kişi bu tavsiyeleri gözden geçiriyor. Nihai olarak da jüri ödülü kazanan kişilere karar veriyor.

Ödül kazananlar uluslararası bir organizasyon şirketi tarafından düzenlenen basın toplantısı aracılığı ile kamuoyuna ilan edilmektedir.