Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığında Bayramlaşma

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığında gerçekleşen bayramlaşma törenine, Mütevelli Heyet idari personeli ile Ahmet Yesevi Üniversitesi burslu yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı.

 Bayramlaşma töreninde konuşan Prof. Dr. Musa Yıldız аkаdеmik vе idаri tüm pеrsоnеlin Kurban Bаyrаmını tеbrik еtti ve konuşmasında: ‘Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Kazakistan’daki ve Ankara’daki personellerimizle birlikte yeni bir Kurban Bayramını idrak etmenin mutluluğu içerisindeyim. Birlik ve beraberlik içerisinde, Kurban Bayramınızı huzurlu bir şekilde ailelerinizle geçirmesini temenni eder, sağlık mutluluk ve başarılar dilerim. Bu bayramın ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim’ dedi.

Prof. Dr. Musa Yıldız, Burslu doktora öğrencilerine yaptığı bayramlaşma konuşmasında ise; öğrencilere kendilerini kendi öz vatanlarında hissetmelerinin gerektiğini vurgulayarak eğitimlerini tamamlayıp ailelerine ve ülkelerine faydalı bireyler olmaları yolunda gayret sarf etmeleri gerektiğini, bu gaye doğrultusunda kendilerinin de ellerinden gelen katkıda bulunmaya devam edeceklerini dile getirdi.


Haber Resimleri