Ahmet Yesevi Üniversitesi Burslu Araştırma Görevlileri İtalya’da

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı Burslu Araştırma Görevlileri,  1-4 Eylül 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Roma şehri Sapienza Üniversitesi ve İASSR tarafından düzenlenen  “XI. European Conference on Social and Behavioral Sciences” konferansına katıldılar.

Konferansa 12 ülkeden katılım sağlayan akademisyenlerin arasında Üniversitemizin burslu araştırma görevlileri Yerlan Alashbayev “Eski Kazak Edebiyatının Tarihi ve Araştırılması”, Sabit Baymahanbetov “Petrol Fiyatlarının Petrol İhracatçısı Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ülkelerin Makroekonomisine Etkileri”,  Sayan Shylmambetov “Türkiye’deki Başkanlık Sisteminin Güncel Tartışmaları ve Özellikleri” adlı sunumlar yaptılar.

Konferansın amacı Avrupa ülkeleri ile diğer ülkelerin akademisyenleri arasında bilim dünyasında son zamanlarda gelişmekte olan bilgi paylaşımını sağlamak olarak açıklandı. Konferansa katılan burslu Araştırma Görevlileri, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.


Haber Resimleri