Mütevelli Heyet Başkanı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı ziyaret etti

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, TÜBA Eski Başkanı Prof. Dr. Yücel Kanpolat’ın vefatı sebebiyle, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’a taziye ziyaretinde bulundu.

 Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız, Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’a UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı çerçevesinde yapılan etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi ve 06-07 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan “Bağımsızlıklarının 25. Yılında Türk Cumhuriyetleri Sempozyumu” için de TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı davet etti.

Görüşmenin sonunda Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’a, UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevî Yılı anısına, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından yayımlanan ‘’Dîvân-ı Hikmet’’ kitabını hediye etti. TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar da ziyaretleri için Prof. Dr. Musa Yıldız’a teşekkür etti ve TÜBA yayınlardan çeşitli kitaplar hediye etti.


Haber Resimleri