Mütevelli Heyet Başkanı Türkistan’da Akademik ve İdari Kadroyla Buluştu

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin Türkistan merkez yerleşkesinde görev yapan akademik ve idari kadrosuyla bir araya geldi.

24 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 17.00'de Turan Restoran'da gerçekleştirilen çaylı buluşmaya Türkiye'den bu yıl görevlendirmeyle gelen akademik personel de katılım gösterdi.

Buluşma çerçevesinde bir konuşma yapan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, göreve geldikleri andan itibaren gerçekleştirilen hizmetler ve UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı kapsamında organize edilen programlar hakkında bilgiler verdi. Ahmet Yesevi Üniversitesinin her geçen yıl daha da güçlenen kadrosuyla ve ortaya koyduğu bilimsel çalışmalarla kalitesini bölgesinde ve Türk Dünyası'nda ziyadesiyle hissettirdiğini de belirten Başkan Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesinin pek çok artısıyla Türk Dünyasının tercih sebebi ve vazgeçilmezi olduğunu da sözlerine ekledi.

Türkiyeli akademik ve idari kadro olarak büyük bir ilgi, alaka ile hizmet vermemiz gerektiğini de belirten Başkan Yıldız, hiçbir öğrencimizi ayırt etmeksizin Türk Dünyasındaki tüm evlatlarımıza sahip çıkmamız gerektiğini, zira tabiatın boşluk kabul etmediğini, biz sahip çıkmazsak şer odaklarının kirli oyunlarına alet olmalarının işten bile olmadığını, bunun da en açık örneğini 15 Temmuz ihanet gecesinde Devlet ve Millet olarak iliklerimize kadar idrak ve tecrübe ettiğimizi söyledi.

Bu gerçek ve haklı gerekçeler münasebetiyle de tüm hocalarımızın, Türkiye'de ortaya koydukları performans ve enerjilerinin daha fazlasını ortaya koymaları gerektiğini dile getiren Başkan Yıldız, 2016-2017 akademik yılının tüm kadromuzla beraber Ahmet Yesevi Üniversitesi nezdinde tüm Türk Dünyasına da hayırlar ve başarılar getirmesi temennisinde bulundu.

Daha sonra tek tek akademik ve idari kadronun fikir, görüş, düşünce, proje ve karşılaştıkları sorunları dinleyen Başkan Yıldız, sunmuş olduğu çözüm önerileri ve cevaplarıyla programı tamamladı.

Yeni eğitim öğretim dönemi için yapılan hazırlıkları inceleyen Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Kentav şehrinde bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesini de ziyaret etti.


Haber Resimleri