Ahmet Yesevi Üniversitesinde Türkiyeli Öğrenci Konseyi Başkanlık Seçimi

Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan merkez yerleşkesinde bulunan Kültür Merkezinin toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirilen seçimle Türkiyeli Öğrenci Konseyinin yeni başkanı belirlendi. Seçime Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ile Öğrenci İşleri Müdürü Bilim Uzmanı Bülent Şen de katıldı.

Seçim öncesi bir konuşma yapan Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, öğrenci konseylerinin üniversitelerin yapısında önemli bir konuma ve göreve sahip olduğunu fakat bu konum ve görevin Türkiyeli öğrenciler adına Kazakistan'da iki kat önem arz ettiğini belirtti. Gerek öğrencilerin sesi olmak, gerekse Türk Dünyasının dört bir tarafından Üniversitemize gelen öğrencilerin birbirleri arasındaki uyumu ve kardeşliği sağlaması bakımlarından konseyin rolünün önemine vurgu yapan Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, Türk Dünyası adına gerçekleştirilecek her türlü hayırlı hizmetin hizmetkarı olduklarını belirterek, seçimin hayırlar ve başarılar getirmesi temennisinde bulundu.

Ardından söz alan Öğrenci İşleri Müdürü Bilim Uzmanı Bülent Şen ise yaptığı konuşmada, Öğrenci Konseyinin; Üniversitemiz yönetim kadrosuyla öğrencilerin etkileşimi, öğrencilerin dertlerinin ve sıkıntılarının en üst düzeyde dile getirilmesi ile gerçekleştirilecek sosyal, kültürel, akademik ve bilimsel alanlardaki faaliyetlerin daha tesirli olması bakımından çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi. Ahmet Yesevi Üniversitesinin başarısında, öğrencileriyle olan birlikteliğin ve ortak çalışma sisteminin önemine işaret eden Öğrenci İşleri Müdürü Bilim Uzmanı Bülent Şen, seçimin tüm Ahmet Yesevi Üniversitesi camiasına hayırlar ve başarılar getirmesini diledi.

% 85'in üzerinde bir katılımla gerçekleştirilen Öğrenci Konseyi Başkanlık Seçimini, oyların yarısından fazlasını alan Filoloji Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı 1. sınıf öğrencisi Gökhan Özkaya kazandı.


Haber Resimleri