Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nevzat Şimşek Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ile Rektörlüğüne bağlı olarak Kazakistan'ın Almatı şehrinde (genelde Avrasya Bölgesine, özelde ise bu bölgede yoğun olarak yaşayan Türk Dili konuşan Devlet ve Topluluklara ilişkin yenilikçi araştırmalar yürütmek ve stratejik öneriler geliştirmek maksadıyla) çalışmalarını yürüten Avrasya Araştırma Enstitüsünün Müdürü Doç. Dr. Nevzat Şimşek, Ahmet Yesevi Üniversitesinin idari ve akademik kadrosuyla Türkistan'da düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

5 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 10.30'da Turan Restoranda gerçekleştirilen kahvaltı programına Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ile Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren de katılım gösterdi.

Programda konuşan Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, ilk olarak Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nevzat Şimşek'i takdim ettiği programda, Avrasya Araştırma Enstitüsünün kuruluş yılı olan 2014'ten bu yana çok kısa sayılabilecek bir zaman geçmesine rağmen hem Kazakistan hem de Avrasya bölgesinde göğsümüzü kabartan çok güzel ve etkili çalışmalara imza attığını söyledi.

Ardından söz alan ve Avrasya Araştırma Enstitüsünün kuruluşu, ilkeleri, çalışma alanları ve gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler veren Müdür Doç. Dr. Nevzat Şimşek, araştırma alanları, görevleri ve muadili olan kuruluşlar arasındaki konumlarına dair de malumatlar aktardı.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin idari ve akademik kadrosuna hitap eden Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nevzat Şimşek; Ekonomi, Finans, Enerji Araştırmaları, Siyaset, Dış Politika, Güvenlik Araştırmaları, Sosyal ve Kültürel Araştırmalar gibi alanlarda çalışmalar yapmak ve projeler gerçekleştirmek isteyen tüm akademisyenlere kapılarının açık olduğunu söyledi.

Avrasya Araştırma Enstitüsünün Müdürü Doç. Dr. Nevzat Şimşek'in Ahmet Yesevi Üniversitesinin idari ve akademik kadrosuyla gerçekleştirdiği -tanışma ve tanıtma amaçlı düzenlenen- kahvaltı programı soru-cevap bölümüyle sona erdi.


Haber Resimleri