Ahmet Yesevi Üniversitesinde "Yeni Dünya Düzeni" Konferansı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ile Rektörlüğü tarafından 2016-2017 Akademik Yılı için organize edilen "Bir Konu, Bir Konuşmacı" adlı konferanslar dizisinin bu haftaki konuşmacısı Ahmet Yesevi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Batmaz oldu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ile öğretim elemanlarının da katılım gösterdiği "Yeni Dünya Düzeni" konferansı 2 Aralık 2016 Cuma günü saat 18.00'de Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Nihat Batmaz, yeni kurulan dengelerle oluşturulan 'Yeni Dünya Düzeni'nde Türkiye'yi saf dışı bırakmak isteyen Batı(ABD-AB)'nın gözardı ettiği çok önemli bir gerçek olduğunu vurguladı. Türkiye olmadan ne Batı'da, ne Ortadoğu'da ne de Avrasya'da barışın, huzurun ve refah artışının tesisinin mümkün olamayacağını dile getiren öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Batmaz, Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi bugün de dengeleri sağlayan güçlü bir aktör ülke pozisyonunda olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Nihat Batmaz, konferans programının ardından sorulan sorulara verdiği cevaplarla konuşmasını tamamladı.


Haber Resimleri