Ahmet Yesevi Üniversitesinde "Etkin ve Güzel Yazı Yazma" Semineri

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi Türk Dili Bölümü Başkanı Dr. Ahmet Kıymaz tarafından düzenlenen seminerler dizisinin bu haftaki konusu "Etkin ve Güzel Yazı Yazma" oldu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör'ün yanı sıra çok sayıda hoca ile öğrencinin de katıldığı ve ilgiyle takip ettiği "Etkin ve Güzel Yazı Yazma" semineri, 22 Aralık 2016 Perşembe günü saat 16.30'da Merkez Kütüphanenin birinci katında bulunan toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirildi.

Yaklaşık iki saat süren seminer programında Türk Dili Bölümü Başkanı Dr. Ahmet Kıymaz, etkin ve güzel yazı yazmak için gerekli olan; plan, konu sınırlaması, anlatım biçimleri ve düşünceyi geliştirme yolları hakkında açıklayıcı bilgiler verdi. Olumlu ve olumsuz olarak örnek verdiği metinler üzerinden de öğretici bilgiler aktaran Dr. Ahmet Kıymaz, sınırlı kelimelerden ve plansız şekilde oluşturulan bir metnin hedefine ulaşmasının mümkün olmadığını da dile getirdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi Türk Dili Bölümü Başkanı Dr. Ahmet Kıymaz, "Etkin ve Güzel Yazı Yazma" adlı seminerini soru-cevap bölümüyle tamamladı. 


Haber Resimleri