MİNİ ANKET
Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Programları arasında mevcutların dışında hangi yüksek lisans programının açılmasını istersiniz?









Katılımınız için teşekkür ederiz.
Sonuçlar yeterince oylama yapıldıktan sonra yayınlanacaktır

Hoca Ahmet Yesevi Şiir ve Kompozisyon yarışması sonuçlandı

 

UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevî Yılı kapsamında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün destekleriyle Türkiye geneli resmî/özel tüm lise ve dengi okulların 9, 10, 11 ve 12. sınıflarına yönelik "Hoca Ahmet Yesevi" konulu şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, konuya ilişkin açıklamasında, "Liselerde okuyan 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine, Türk kültür tarihinin en önemli şahsiyetlerinden ve medeniyetin mimarlarından olan Türk diliyle yazdığı hikmetleriyle dinimizin ve dilimizin gelişmesine büyük katkısı olan büyük mutasavvıf Hoca Ahmet Yesevi'nin tarihimizdeki yerini ve önemini kavratmak amacındayız" değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından şiir ve kompozisyon yarışmasında birinciye bin 500 lira, ikinciye bin lira, üçüncüye 750 lira, her dalda ikişer öğrenciye de 500'er lira mansiyon verileceği açıklandı.

 “Hoca Ahmet Yesevi” konulu Şiir ve Kompozisyon yarışmasına 42 ilden 180 başvuru yapılmış ve Seçici Kurul üyeleri tarafından titizlikle değerlendirilen eserler belirlenmiştir.

Buna göre;

Kompozisyon dalında;

Birincilik ödülü

Hilal Demirhan

Hikmetli Yolculuk

Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Kocaeli)

İkincilik ödülü

Rumeysa Zengin

Yüreklere Serpilmiş Bir Tohum

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi (İzmir)

Üçüncülük ödülü

Banu Gürkan, Türkistan Esintisi

Keşan Fen Lisesi (Edirne)

Mansiyon ödülü

Mukadder Büşra Şentürk

Güzel Bahçıvan

Göl Anadolu Lisesi (Kastamonu)

Mansiyon ödülü

Zeynep Senanur Şahin

Yitik Hazinelerimiz

Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi (İstanbul)

Şiir dalında;

Birincilik ödülü

Galip Han Balcı

Erenler

Çayırova Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi (Kocaeli)

İkincilik ödülü

Beyza Temizöz

Koca Ahmet Yesevi

Bakırköy Kartaltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İstanbul)

Üçüncülük ödülü

Barış Sağmak

Kul Hace Ahmed

Adıyaman Fen Lisesi (Adıyaman)

Mansiyon ödülü

Ömer Faruk Bahadır

Bir Allah Dostu

Menderes Anadolu Lisesi (Aydın)

Mansiyon ödülü

Şeyma Nur Yenigün

Gölgelerden Gönle

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi (Gaziantep)


Haber Resimleri