Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ile Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek Türkistan'da

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ile Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, 24-25 Ocak 2017 tarihinde  düzenlenecek   ‘‘TÜRKSOY 2017 Türk Dünyası Kültür Başkenti  Türkistan’’ projesi ve ‘‘Bağımsızlığının 25. Yılında Kazakistan Cumhuriyeti Sempozyumu’’ için Türkistan’da bulunuyorlar.

İki günlük yoğun programın ilk günü Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın da katılımlarıyla TÜRKSOY, ‘Türkistan 2017 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ çerçevesinde planlanan çalışmalar hakkında gerçekleştirilen sunumla başladı.

Ardından düzenlenecek olan Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi ve VII. Türkoloji Kongresi hakkında yapılan çalışmaların sunumu ile de devam etti.

Daha sonra Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Üniversitemizin Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ‘Öğrenciler soruyor Başkan cevaplıyor: Beşeri Bilimler Fakültesi Toplantısı’ adlı programla öğrencilerin taleplerini ve sorunlarını dinleyip sorularını cevapladı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın Türkistan programı 25 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan ‘‘Bağımsızlığının 25. Yılında Kazakistan Cumhuriyeti Sempozyumu’’ ile son bulacak.


Haber Resimleri