Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistanlı öğrencileri evlerinde ziyaret ediyor

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden burslu öğrencilerimizin evine konuk oldu.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, öğrenci evleri ziyareti kapsamında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü burslu doktora araştırma görevlisi Assel Yerdanova’nın evinde öğrencilerle bir araya geldi. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, göreve geldiklerinde öğrencilerle daha yakından ilgilenecekleri sözünü hatırlatarak, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu, her zaman için öğrencilerin yanında olacaklarını, öğrencilerin kendilerine Yesevi Hazretlerinin emanetleri olduğunu söyledi.

 Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, eğitimlerini kısa sürede tamamlamalarını ve ülkelerine bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, Türkiye’de iyi bir eğitim aldıkları için ülkelerinde daha iyi başarılara imza atacaklarını, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Burslu öğrenciler de Mütevelli Heyet Başkanına kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, evlerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve Başkanlığın desteklerinden dolayı kendilerini gurbette hissetmediklerini ifade ettiler.