MİNİ ANKET
Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Programları arasında mevcutların dışında hangi yüksek lisans programının açılmasını istersiniz?

Katılımınız için teşekkür ederiz.
Sonuçlar yeterince oylama yapıldıktan sonra yayınlanacaktır

Ankara’da Burslu öğrencilerle ‘’Baş’’ kitabının değerlendirme toplantısı yapıldı

Türkiye’de yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden Kazakistanlı burslu öğrencilerle her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kitap okuma değerlendirme toplantısına Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız katıldı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Kalenderoğlu’nun koordinatörlüğünde devam eden toplantının bu ayki konusu bağımsızlık döneminde Kazakistan ve Kazak halkının hayatına hikâye, roman ve piyesleriyle ayna tutan en önemli yazarlardan biri olan Rahimcan Otarbayev’in ‘’Baş’’ romanı oldu. 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız önce öğrencilerin Nevruz Bayramlarını kutladı, onlara eğitimlerini kısa sürede tamamlayıp atayurda dönmelerini ve orada  bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, iyi bir eğitim aldıkları için ülkelerinde daha iyi başarılara imza atacaklarını, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Toplantı öğrencilerin sorularının ardından sona erdi.


Haber Resimleri