Rektör Vekili Cengiz Tomar Üniversite Hastanesinde İncelemelerde Bulundu

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin çeşitli birimlerinde incelemelerde bulundu. Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten ile birlikte yaptığı ziyarette, Hastane Müdürü Fatih Öztekin’den hastanedeki durum ve gelişmeler hakkında bilgi aldılar.

Hastane Müdürü Fatih Öztekin, Tıp Fakültesi Hastanesindeki poliklinikler, Radyoloji, acil servis, laboratuvar, diyaliz ve hasta bakım ünitelerindeki mevcut durumu değerlendirerek  Rektör Vekili Tomar’a brifing sundu.  Özellikle Hastane’nin alt yapısının hızla iyileştirildiğini, yılda 2000’e yakın ameliyat gerçekleştirildiğini,  inme (felç) ve travmatoloji merkezinin bölgede tedavi yapan tek poliklinik olduğunu ve tüm bölge halkına hizmet verdiğini belirtti.

Hastane Müdürü Fatih Öztekin Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin Türkistan Eyaletinin en iyi hastanesi olduğunu, teşhis ve tedavi uygulamalarında her geçen yıl daha yüksek başarı sağlandığını, yeni gelişen tıbbi donanım temini ve hizmet içi eğitim faaliyetleri ile polikliniklerin daha etkin ve kaliteli hizmet sunma yeterliliğine ulaşabileceğini söyledi. 

Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ise yaptığı değerlendirmede, “Tıp fakültesi Hastanesinin Türkistan’ın eyalet başkenti olması ile kamu kurum ve kuruluşlarının organizasyonun entegre olabilecek standartları taşımasının önemli olduğunu, Hastanenin mümkün olan en kaliteli hizmet ile hasta memnuniyeti odaklı çalışması için dünyadaki yeni tıbbi yöntemlerin ve bilimsel teknolojik gelişmelerin doktorlar başta olmak üzere, hemşire ve personel tarafından öğrenilmesi gerektiğini, pratik olarak uygulama imkânlarının poliklinik hizmet içi eğitim faaliyetleri ile her yıl düzenli olarak öğretilmesinin daha kaliteli faaliyet için şart olduğunu belirtti.

Hastaları ziyaret ederek onlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve beraberindeki heyet, Üniversite Hastanesinin çalışanları ile görüş alış verişinde bulunarak incelemelerini tamamladı.


Haber Resimleri