Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Kazakistan Gazeteciler Cemiyeti arasında İkili İş Birliği

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ile Kazakistan Gazeteciler Cemiyeti  arasında; eğitim, öğretim ve çeşitli basın, yayın ve halkla ilişkiler faaliyetlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla ikili iş birliği protokolü toplantısı gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr.  Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Türkistan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Galımcan Elşibay’ın katılımlarıyla 20 Şubat 2019 Salı günü Kültür Merkezinde yapılan toplantıda Ahmet Yesevi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü akademik faaliyetleri ile Üniversitenin ve Türkistan’ın medya iletişim sektörlerinin hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve koordinasyonu alanlarında işbirliğine ihtiyaç olduğu belirtildi. 

Konu ile ilgili düşüncesini dile getiren Rektör Abdrasilov, üniversitenin basın yayın ve iletişim sektörünün bilimsel gelişmelere öncülük yapmak kapasitesinin mevcut olduğunu ancak ilave alt ve üst yapı destekleri ile uluslararası kaliteye uygun ve rekabet edebilir bilimsel faaliyet gösterilebileceğini açıkladı. 

Toplantı katılımcıların ortak görüşlerinin ve önerilerinin bildirilmesinin ardından imza töreni ile sona erdi. 


Haber Resimleri