Ahmet Yesevi Üiversitesinde Etki Gücü Yüksek Dergilerde Makale Yayınlama Yöntemleri Konferansı

Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde, “Elsevier” Şirketinin Bölgesel Müdürü Aliya Ospanova “Etki Gücü Yüksek Dergilerde Makale Yayınlama Yöntemleri” konulu bir konferans verdi. 16 Mart Cumartesi günü Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamalbek Berkimbayev ile lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı. 

Aliya Ospanova, uluslararası hakemli dergilerde makale yayınlama konusunu ele aldığı sunumunda,  “Scopus”, “Thomson Reuters”, “Web of Science” veritabanındaki dergilerde makale yayınlamanın yollarını anlattı. Etki gücü yüksek dergilerde makalenin bilime katkısını ve yeterliliğini sağlamak için editör ve hakem tarafından denetlenmesinin önemli bir süreç olduğunu belirten Ospanova, daha nitelikli makale hazırlamak için tavsiyelerde bulundu.

Aliya Ospanova sunumunun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı. Konferansın sonunda Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Aliya Ospanova’ya teşekkürlerini ileterek  Çapan giydirdi. 


Haber Resimleri