Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız TV 6’ya konuk oldu

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, TV 6’da Seda Demir’in sunduğu ‘Hoş Bir Seda’ programının konuğu oldu. Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesi ve UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi yılı etkinlikleri ile ilgili bilgileri Seda Demir’in sorularıyla canlı yayında izleyicilerle paylaştı. Prof. Dr. Musa Yıldız, izleyicilere üniversitenin adını aldığı Hoca Ahmet Yesevi’yi tanıttı ve Ahmet Yesevi Üniversitesinin Kazakistan’daki önemi başta olmak üzere birçok soruya cevap verdi.

Prof. Dr. Musa Yıldız programda, Ahmet Yesevi Üniversitesinin bugün 9 fakülte ve 1 yüksekokulda 33 Türk ve akraba topluluğundan 10 bine yakın öğrencinin öğrenim gördüğü bir eğitim kurumu olduğunu dile getirdi. Özel statülü bir Devlet Üniversitesi olan Ahmet Yesevi üniversitesinin 2016 yılı itibariyle 25. Yılını kutladığını belirten Prof. Dr. Musa Yıldız, üniversite olarak 33 Türk ve akraba topluluğundan öğrenciye Hoca Ahmed Yesevinin birlik beraberlik ve hoş görü felsefesiyle, dünya standartlarında bir eğitim verdiklerini belirtti. Ahmet Yesevi Üniversitesinin bütün Türk dünyasında bir eğitim ve kültür köprüsü oluşturduğuna dikkat çekti. Ayrıca UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi yılı etkinlikleri kapsamında Başkanlık Yayınlarından çıkan  ‘Divan-ı Hikmet’ ve ‘Hoca Ahmed Yesevi’ hikâye kitaplarını tanıttı.

Program sonrasında Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, ‘Hoş Bir Seda’ programının sunucusu Seda Demir’e Başkanlık Yayınlarından ‘Divan-ı Hikmet’ kitabını hediye etti.


Haber Resimleri