Almatı Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Avrasya Araştırma Enstitüsünü Ziyaret Etti

Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, 17 Eylül 2019 tarihinde Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Avrasya Araştırma Enstitüsüne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Başkonsolos Ali Rıza Akıncı Avrasya Araştırma Enstitüsünün Kazakistan ve Türkiye arasında bir köprü olmasının önemini vurguladı. Ziyaret sırasında Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’ya Avrasya Araştırma Enstitüsü’nün gerçekleştirdiği bilimsel faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verildi. Bu çerçevede, Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Vakur Sümer, Enstitünün kurulduğu günden bu yana yapılan faaliyetler ve çıkarılmakta olan yayınları anlattı. Enstitünün ayrıca, Türkiye, Kazakistan ve diğer ülkelerin bilim insanlarını bir araya getiren bir kurum olarak ön plana çıktığını ifade etti. İlerleyen günlerde çeşitli alanlarda işbirliği içerisinde ortaklaşa bilimsel faaliyetler düzenlemekten memnuniyet duyacaklarını dile getirdi. 

Başkonsolos daha sonra Enstitü binasını gezerek incelemelerde bulundu ve Enstitü’nün fiziki imkanları hakkında bilgi aldı. Ziyaret sonunda Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Vakur Sümer, Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’ya Enstitünün haftalık, aylık ve yıllık olarak dört dilde yayınlanan yayınlarından takdim etti.


Haber Resimleri