Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Fuarlarında Öğrencilerin Gözdesi

Bünyesinde 9 fakülte ve 1 yüksekokulda 12 binden fazla öğrenciye eğitim veren, Ahmet Yesevi Üniversitesi Türk dünyasında ve ülkemizdeki yükseköğretim fuarlarında öğrencilerin gözdesi olmaya devam ediyor. 24-25 Mart 2016 tarihlerinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesinde düzenlenen Kahramanmaraş yükseköğretim fuarına katılan öğrenciler Ahmet Yesevi Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgi almak için yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye’den 25 üniversitenin katıldığı Yükseköğretim Fuarı’nda yoğun ilgiyle karşılanan üniversitenin standına uğrayan öğrenciler; Ahmet Yesevi üniversitesindeki bölümler, yurtlar ve imkânlar hakkında bilgi aldı.

Kahramanmaraş’taki öğrenci ve ailelerinden de büyük ilgi gören fuarda Ahmet Yesevi Üniversitesi standının ilk ziyaretçisi 2000-2006 yılları arasında Ahmet Yesevi Üniversitesinde görev yapan İstanbul Esenyurt Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mümin Ertürk oldu. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci de fuarda Ahmet Yesevi Üniversitesinin standını ziyaret etti ve stantta görevli olan Mali İşler Uzmanı Taha Kaplan ile Öğrenci İşleri ve Eğitim Destek Uzman Yardımcısı Reha Dumlu’dan Ahmet Yesevi Üniversitesi ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi makamında ziyaret eden Taha Kaplan ve Reha Dumlu, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız adına Başkanlık Yayınlarından ‘Ahmed Yesevi’’ kitabını Prof. Dr. Durmuş Deveci’ye takdim ettiler.


Haber Resimleri