Ahmet Yesevi Üniversitesi Turizm ve Gazetecilik Bölümü Öğrencilerinin İki Farklı Yarışmada Şampiyonluk Sevinci

Kazakistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 25-27 Eylül 2019 tarihlerinde Başkent Nur-Sultan’da düzenlenen II. Aktif Turizm Türlerinin Teknik ve Taktiği Olimpiyatları ile Dombıra Atışması yarışmalarında Ahmet Yesevi Üniversitesi Turizm ve Gazetecilik Bölümü öğrencileri birincilik ödülünü aldılar.

Bu yıl ikincisi yapılan üniversiteler arası Aktif Turizm Türlerinin Teknik ve Taktiği Olimpiyatları’nda Turizm alanında,  Üniversitemizin Turizm bölümü 2. Sınıf öğrencilerinden Darın Abdisadik, KazıbekAmetov, NurbolTurarbekov, PerizatKıdırali ve Dinara Hamatova tüm elemeleri geçerek turnuvanın şampiyonu oldular. 

Ayrıca Kazakistan’ın 14 eyaletinden çok sayıda öğrencinin katıldığı Dombıra Atışması yarışmasında da Gazetecilik Bölümü 1. Sınıf öğrencimiz Gülcan Ikılaskızı birincilik ödülü ile döndü.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, şampiyon öğrencileri makamında kabul ederek tebrik ve teşekkürlerini sundu. Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Çelik ve Turizm ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Türkmen ve Doç. Dr. Gülcan Trusbekova’nın da hazır bulunduğu toplantıda öğrencilere çeşitli hediyeler de verildi.


Haber Resimleri