Ahmet Yesevi Üniversitesi Kazakistan Basınında

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ve TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) ortaklığıyla Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde açılan "Doğalgaz, Kaynakçılık, Otogaz ve Güneş Enerji Sistemleri" gibi kurslar meyvelerini vermeye başladı.

 Expo 2017 kapsamında Kazakistan'ın başkenti Astana fuarında sergilenmek üzere Ahmet Yesevi Üniversitesi öğretim görevlisi Ferhat Satılmış Çayır'ın koordinatörlüğünü yürüttüğü "Doğalgaz, Kaynakçılık, Otogaz ve Güneş Enerji Sistemleri" kursu öğrencileri tarafından oluşturulan güneş enerjili araba ve güneş enerjili harç karma makinesi Kazakistan basınında yer aldı.

Merkezi Astana'da bulunan ve Kazakistan'ın ulusal yayın yapan televizyonu KZ 24 TV ekibi Türkistan'da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi'ne gelerek öğretim görevlisi Ferhat Satılmış Çayır ve kurs öğrencileriyle yaklaşık 3 saat süren bir çekim ve röportaj yaptı. Güneş enerjili araç ve harç karma makinesi hakkında pek çok bilgi alan KZ 24 TV ekibi, güneş enerjili araçla bir de test sürüşü gerçekleştirdi.


Haber Resimleri