Mütevelli Heyet Başkanı Astana’da Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları ile görüştü

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Kazakistan'ın başkenti Astana'da çeşitli resmi ziyaretlerde bulundu. Bu ziyaretler kapsamında Kazakistan'ın üst yönetim kadrolarında görev yapan üniversitemiz mezunları ile de  bir araya geldi. Bu bağlamda Kazakistan Adalet Bakan Yardımcısı Elvira Azimova, Eğitim Bakanlığı Finans Merkezi Başkanı Dr. Ramazan Alimkulov, Samurik Kazına – Devlet Hazinesi Yönetim Kurulu Üyesi - Hukuki Destek ve Riskler Birimi Müdürü  Dr. Gani Bitenov makamlarında ziyaret edilerek kendilerine üniversitemiz 25. Yıl madalyasıyla taltif edildi. Ardından Astana’da ikamet eden mezunlarımızla Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek akşam yemeğinde bir araya geldi. Mezunlarımızın tek tek söz aldığı yemek esnasında herkes memnuniyetini dile getirdi ve bu tür buluşmaların üniversitenin gelişimine katkısını dile getiren mezunlarımız Mütevelli Heyet Başkan’ı Prof. Dr. Musa Yıldız’a teşekkürlerini sundular.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız konuşmasında “Üniversitelerin gücü mezunlarının sayısı ve etki alanları ile ölçülmektedir. Kazakistan’ın yönetilmesinde katkı sağlayan bir üniversite olduğumuzu sizlerin sayesinde daha iyi anlıyoruz. Bu vesile ile sizlerle bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyduğumu bilmenizi isterim” dedi. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesinin 25. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan 6 Mayıs 2016 tarihindeki mezunlar buluşmasına tüm mezunlarımızı davet etti.

Yemek sonrasında Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Kazakistan’ın en ünlü radyolarından biri olan ŞALKAR radyosuna röportaj verdi. Ahmet Yesevi Üniversitesi ve UNESCO 2016 Ahmed Yesevi Yılı faaliyetleri hakkında bilgi verdi.


Haber Resimleri