Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yakut (Saha) Cumhuriyeti'nin 94. Yıldönümü Kutlandı

Yakut (Saha) Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. Yıldönümü münasebetiyle Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin Yakut (Saha) Cumhuriyeti'nden gelen öğrencileri 28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 15.30'da Kültür Merkezi büyük salonda bir program gerçekleştirdiler.

Yakut (Saha), Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin Milli Marşlarının okunmasıyla başlayan program, Yakut (Saha) Türkçesinde okunan şarkı, ninni ve müziklerle devam etti. Çeşitli folklor gösterileri de sunan Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin Yakutistanlı öğrencilerine Türk Dünyasının tüm öğrencileri de eşlik etti.

Yakutistanlı öğrenciler program çerçevesinde bir de Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Mehmet Toplu ile Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Eftal Şükrü Batmaz'a teşekkür belgesi takdim ettiler. Yakut (Saha) Cumhuriyeti'nin 94. Yıldönümü Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin öğrencileri tarafından doyasıya kutlandı.  

Birtakım temaslarda bulunmak için Kazakistan'a gelen Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve ona eşlik eden Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz ile beraberindeki heyet, Ahmet Yesevi Üniversitesi'ni ziyaretleri sırasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Nursoy, Prof. Dr. Taljan Perdeşulı ve Prof. Dr. Bakıtcan Muhammedjanov ile birlikte Yakut (Saha) Cumhuriyeti'nin 94. Yıldönümü çerçevesinde gerçekleştirilen kutlama programına katıldılar.


Haber Resimleri