Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Bibigül Asılova Kazakistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcılığı görevine atandı

10 Haziran 2016 Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti kararıyla Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Bibigül Amangeldi Asılova Kazakistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Bibigül Asılova 20 Eylül 1975 yılında Kökşetau Eyaletinde dünyaya geldi. 1996 yılında Kazak Milli Yönetim Akademisinden (Narhoz Üniversitesi) mezun oldu. Çalışma hayatına Kökşetau Finans Dairesinde başladı. Uzun yıllar Maliye Bakanlığında çalıştıktan sonra, Ekonomi ve Bütçe Planlama Bakanlığı, Kültür ve Spor Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi bakanlıklarda genel müdür olarak çalıştı. 2014 yılında bugüne kadar Kazakistan Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı Sosyal Bütçe Genel Müdürü olarak çalıştı. 2013 yılından beri aynı zamanda Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği görevini yerine getiren Bibigül Amangeldi Asılova’ya yeni görevinde başarılar dileriz.