Şehit aileleri ve Gazilere Ahmet Yesevi Üniversitesinden Özel İndirim

Türkiye'nin ilk sınır ötesi devlet üniversitesi olan Ahmet Yesevi Üniversitesi zaman ve mekân engelleri nedeniyle eğitime vakit ayıramayan öğrencilere uzaktan eğitim fırsatı veriyor. Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkiye Türkçesi ile Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından yürütülen ön lisans, lisans ve yüksek lisans programları ile Türkiye'de uzaktan eğitim alan yaklaşık 6 bin civarında öğrenci bulunmaktadır.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız yaptığı açıklamada: ’Bu Milletin bayrağını yere düşürmemiş Şehitlerimiz, Gazilerimiz ve onların aileleri bize emanettir. Askerimiz, polisimiz; Doğu ve Güneydoğu’da şehit olup, al bayrağa sarılı gelirken geride bıraktıkları ailelerine sahip çıkmak en temel görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Şehit ve Gazilerimizin hatırasına sahip çıkmak için biz de Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak üzerimize düşeni yapmaktayız. Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Yüksek Lisans programlarından, Şehit eş ve çocukları yüzde 75, Gaziler, eş ve çocukları yüzde 50 indirimli olarak okuyabilecektir. ’’dedi.

Uzaktan eğitim programlarının ön lisans, lisans ve yüksek lisans programı olmak üzere 19 ayrı bölümden oluştuğunu anlatan Yıldız, Türkiye'nin 35 farklı üniversitesinden ve 3 devlet kurumundan alanında en iyi hocaların öğrencilere canlı ders anlattığını söyledi. Yıldız, YÖK denkliği bulunan yüksek lisans programlarında ALES şartının bulunmadığını da aktardı.