Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora Programlarının yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıyla 2016-2017 Öğretim yılı yüksek lisans ve doktora programlarının yılsonu değerlendirmesi yapıldı. Toplantı 3 ana başlıktaki gündem maddeleri ve diğer meseleler bölümüyle gerçekleşti.

1 Haziran Perşembe günü Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezi toplantı ve konferans salonunda yapılan toplantı, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Taljan Raimberdiev ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren oturum başkanlığında fakülte dekanları ve bölüm başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşti. Toplantıda Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin danışmanlığını yapan ve bu alanda hizmet sunan akademisyenlere ve bölüm başkanlarına Prof. Dr. Taljan Raimberdiev ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren teşekkür belgesi takdim etti.

Toplantının ilk ana gündem maddesi “Sektörler arası koordinasyon, bilim ve teknolojik faaliyetler ve 2018-2020 burslu, burssuz eğitim projeleri” hakkında Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Müdürü Prof. Dr. Alyona Baltabaeva bildirisini sundu. Bilim Bölümü Başkanı Gülnar Törehanova “Doktora programlarının açılışından bugüne kadar analizi, karşılaşılan sorunlar ve öneriler” konusunda konuşma yaptı. Uluslararası Bilimsel Proje Merkezi Müdürü Janar Alibekova ise Web of Science, SpringerLink kaynaklarının bölümler tarafından kullanımını karşılaştırmalı tablolarla sundu.

Toplantıda birçok önemli meseleler ile birlikte yüksek lisans ve doktora tezleri konuları, mezun adayların bilimsel araştırma faaliyetleri, makaleleri ve makale sayıları, Web of Science, SpringerLink kaynaklarının bölümlerde kullanım oranları görüşüldü ve bazı meseleler karara bağlandı.


Haber Resimleri