Fizik Hocasından Mütevelli Heyet Başkanına ziyaret

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın fizik hocası olan aynı zamanda daha önce Tacikistan Kültür Müşavirliği, Kültür Bakanlığı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş olan Remzi Özçelik ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Polat Mütevelli Heyet Başkanını ziyaret etti.

Remzi Özçelik’in Su Gelince, Güneş Hala Sıcak, İbni Sina, Sürek Avı ve Ahmet Yesevi olmak üzere 11 adet yayımlanmış tiyatro eseri vardır. TRT tarafından dizi olarak yayımlanan Peyami Safa’nın Fatih-Harbiye romanının senaryosu da Remzi Özçelik’e aittir.

Remzi Özçelik görüşmede, öğrencilik hayatından sonra yetiştirdiği öğrencilerini böylesi makamlarda gördüğü için memnuniyet duyduğunu ifade etti. Prof. Dr. Yıldız da hocasının böyle bir ziyaret gerçekleştirmelerinden dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. Kendilerinin yetişmesinde büyük katkıları olan değerli hocalarını Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak ağırlamaktan şeref duyduğunu belirtti.