Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taljan Perdeşulı Raimberdiyev Mütevelli Heyet Başkanını ziyaret etti

Çeşitli üniversitelerde ileri işbirliği konusunda görüşmeler yapan Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyondan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taljan Perdeşulı Raimberdiyev ve Bilimsel Araştırmalar Bölümü Başkanı Yard. Doç. Doktor Dinmuhammed Kelesbayev Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti. Prof. Dr. Taljan Perdeşulı Raimberdiyev, Üniversitemizde yapılmakta olan bilimsel faaliyetler, araştırmalar ile yapılacak olan kongre, konferans ve sempozyumların organizasyonu konusunda bilgi verdi.

Ziyaret sonunda Prof. Dr. Taljan Perdeşulı Raimberdiyev, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a Türkistanın sembolü olan Taykazan hediye etti. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız da ziyaretleri için Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taljan Perdeşulı Raimberdiyev ve Yard. Doç. Doktor Dinmuhammed Kelesbayev’e teşekkür etti ve Başkanlık Yayınlarından ‘Ahmed Yesevi’ kitabını hediye etti.


Haber Resimleri